دانلود مقاله در مورد اخلاص امام رضا (ع)

دانلود مقاله در مورد اخلاص  امام رضا (ع)

مقدمه

 

اسلام در بعد اصلاح اخلاق، كه عبارتست از اينكه در مقام باطن،‌ خود را از همه رذايل تزكيه نمودن و متخلق به اخلاق كريمه و فضايل نفساني شدن، اهميت وي‍ژه اي داده است و دستورات وسيع و موكدي را درباره پاكي باطن و تزكيه نفس و تخلق به اخلاق كريمه مي دهد.

قرآن كريم، رستگاري را در همان تزكيه از رذايل اخلاقي مي داند، « قد افلح من زكيها» يعني محققا رستگار مي شود،‌ كسي كه باطن خود را پاك گرداند.

بشر درزندگي خود،‌ همواره به يك سلسله آداب و رسوم پايبند بوده است و شيوه اي را براي خويش برگزيده و زندگي خود را براساس همين آداب و رسوم ادامه داده است و مي دهد و از آن رو كه انسان آفريده خداست،‌ بي ترديد بهترين برنامه براي كمال وجسم و روح او، ‌برنامه اي است كه از سوي خداوند تنظيم يافته باشد،‌ و اين برنامه در آداب و رسوم پيامبر بزرگ خدا و اوليا و اوصياي گرامي ايشان متجلي است و بهترين و كامل ترين آنها همان راه و روش پيامبر (ص) است،‌ و پر واضح است كه ائمه معصوم ما نيز كه فرزندان آن بزرگوار مي باشند ، تجلي اخلاق ايشان بوده اند،‌ به گونه اي كه هركس آنان را مي ديده است، بي اختيار به ياد رسول خدا مي افتاده است.

-----------------

فرمت : word 

تعداد صفحات : 20

فهرست مطالب: ندارد

کیفیت صفحه بندی : خوب

فهرست منابع : دارد

پروژه آماده چاپ و ارائه میباشد پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,691 تومان
(شامل 5% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 1,780 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
akhlaagh_550323_5851.zip24.3k

دانلود تحقیق در مورد ذرت

دانلود تحقیق در مورد ذرت ويليام كانت نويسنده و دانشمند برجسته علم كشاورزي درايالت نيويورك در ربع اول قرن نوزدهم كشاورزي مي‌كرد گفته است ذرت نه تنها بركت كشور است بلكه بزرگترين بركتي است كه خداوند براي همه بشر و براي هميشه به او بخشيده است . مقدمه‌اي در مورد گياه ذرت : با نام انگليسي corn )) وامريكايي ( maize ) و اسم علمي zea mays از خانواده غلات ( poaceae ) و يك از چهار غله عمده جهان بوده و بعد از گندم و ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,000 تومان

دانلود مقاله ای در مورد تیر اندازی

دانلود مقاله ای در مورد تیر اندازی معرفی ورزش زیبای تیراندازی و اصول اولیه آن: مقدمه : "... و ما رميت اذ رميت و لکن الله رمي " ( سوره انفال – آيه 17 ) ورزش جذاب ، مفرح و پر رمز و راز تيراندازي با خصلتهاي منحصر به فردي همچون ريز بيني و دقت نظر در تکنيکها و تقويت اعتماد به نفس و تعالي بخش خلاقيتهاي فردي ، فن مبارزه با نفس و خصائص منفي و از همه مهمتر تطابق آن با فطرت بشري از ديرباز در گستره فرهنگ جوامع بشري خصوصا سرزمين که ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,700 تومان