دانلود مقاله فواید و ارزش های درخت کاری

دانلود مقاله فواید و ارزش های درخت کاری

فوايد درخت و درختكاري

فوايد و ارزش‌هاي درختان شهري و پيرامون شهري

بيشتر درختان و درختچه‌ها براي تامين سايه و زيبايي در شهر كاشته مي‌شوند،‌ اما درختان و درختچه‌ها فوايد و ارزش‌هاي ديگري نيز دارند،‌ كه بايد در انتخاب آنها توسط كارشناسان به آنها توجه شود. اين فوايد و ارزش‌ها مي‌توانند در سه گروه به شرح زير دسته‌بندي شوند: زيست‌محيطي، اجتماعي - فرهنگي و اقتصادي.

 

فوايد و ارزش‌هاي زيست‌محيطي

درختان، محيط‌زيست را با كنترل اقليم، كنترل آلودگي و افزايش كيفيت هوا، حفاظت در برابر تشعشعات ماورا بنفش، در برابر باد، تخفيف آلودگي صدا، ترسيب كربن،‌ حفاظت از كيفيت آب و خاك، پناه دادن به پرندگان و حياط وحش تغيير مي‌دهند.

 

درختان و كنترل اقليم شهر

كنترل اقليم با تعديل اثرات خورشيد، باد و باران تحقق مي‌يابد. انرژي خورشيدي در تاستان توسط برگ‌هاي درختان، به ويژه پهن برگان، جذب يا تغيير جهت مي‌دهد و در زمستان از بين شاخه‌هاي درختان (خزان‌كننده) عبور مي‌كنند. در تابستان وقتي مردم در زير سايه درختي مي‌ايستند، احساس خنكي مي‌كنند و از قرار گرفتن در نور خورشيد و اثرات زيان‌بخشي اشعه ماوراء بنفش كه در هواي آلوده شهر تشديد مي‌يابد، در امان‌اند.

سايه به ويژه در اقليم كشور ما و از جمله براي تهران با بيش از 300 روز آفتابي يكي از مهم‌ترين فوايد و محسوس‌ترين ارزش‌هاي درختان شهري است.

درختان خزان‌كننده بلندو با تاج پهن بهترين سايه را ايجاد مي‌كنند. درختان هم‌چنين روي خاك، آسفالت و بناها و ديگر سطوحي كه انرژي خورشيدي را جذب مي‌كنند و سپس اين گرما را به محيط اطراف خود برمي‌گردانند، ‌سايه مي‌افكنند. بدون حمايت درختان ساكنان شهر بي‌هيچ شبهه‌اي در محاصره تشعشعات گرم قرار مي‌گيرند

 

---------------------------

فرمت : word 

تعداد صفحات : 13

فهرست مطالب: ندارد

کیفیت صفحه بندی : خوب

فهرست منابع : ندارد

پروژه آماده چاپ و ارائه میباشد 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,400 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
arzesh_547694_4631.zip18.1k