تحقیق دانشجویی در مورد بهداشت ورزشی

تحقیق دانشجویی در مورد بهداشت ورزشی

یکی از راههای غیر دارویی که برای مقاوم ساختن افراد در تمامی سنین زندگی پیشنهاد می گردد، ورزش و فعالیتهای جسمانی می باشند. امروزه در دنیای پزشکی و علم درمان،ورزش قبل از آنکه یک هنر و مهارت فنی محسوب شود یک وسیله مهم درمانی است. بسیاری از افرادی که به بیماریها و ناتوانی های گوناگون از قبیل چاقی مفرط، سکته های قلبی، صدمات و ضایعات مفصلی و عضلانی، عدم تناسب جسمانی و عدم توانایی کافی رنج می برند و دائماً زندگی خود را با رنجوری دنبال می کنند در اولین برخورد با پزشک متوجه می شوند که فعالیتهای ورزشی دوست خوب و صمیمی آنان در بدست آوردن مجدد سلامتی می باشد. به همین دلیل است که ورزش علاوه بر بعد اجتماعی در قالب اوقات فراغت و تفریحات سالم رکن اساسی و مهمی در بهداشت و سلامت جامعه به حساب می آید.

زندگی ماشینی عصر حاضر،بهداشت جسمانی و روانی انسانها را به شدت تهدید می کند. عدم تحرک و تنوع لازم در زندگی و وظائف روزمره و جایگزینی ماشین های غول پیکر که با فشار یک تکمه تمامی کارها را صورت می دهد، علاوه بر کسالت جسمانی، افسردگی روحی و روانی را نیز بدنبال می آورد. جواتمع صنعتی به جای آنکه زندگی متنوع و دلنشینی را برای مردم به ارمغان آورند زندگی سراسر جنجال و پر دردسری را ارزانی داشته اند. در این میان ورزش و فعالیتهای جسمانی قادر است تحرک لازم و نشاط و شادابی روحی و توانائی جسمانی را حاصل کند پرداختن به ورزش با توجه به هدف و کسب سلامت در طول عمر و زندگی با نشاط، اصلی است که در پرتو آن جوامع گوناگون بسیاری از معظلات خود را حل نموده اند.

 

فرمت تحقیق word

متشکل از 64 صفحه با صفحه آرایی صحیح بدون غلط املایی 

آماده پرینت و ارائه 

 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,250 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 2,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
behdasht_478453_1597.zip58.4k

دانلود مقاله دوپینگ در ورزش

دانلود مقاله دوپینگ در ورزش دوپینگ در ورزش، به استفاده از مواد و داروهایی گفته می‌شود که این داروها نیرو و کارایی انسان را تا حد بالایی افزایش می‌‌دهد، و مصرف آنها توسط سازمانهای مجری و ناظر رقابتهای ورزشی ممنوع شده است . البته این تعریف مشخص می‌کند که مصرف تمام مواد نیرو دهنده نمی‌تواند جزو مصارف دوپینگی به حساب رود، عموما" داروها و مواد دوپینگی، مواردی هستند که سازمانهای اجرا کننده رقابتهای ورزش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,000 تومان